תפריט יצירת קשר
ביטוח רכב 7 מקומות – מה ההבדל במחירי הביטוח?

ביטוח רכב 7 מקומות – מה ההבדל במחירי הביטוח?

ביטוח רכב 7 מקומות – מה ההבדל במחירי הביטוח?

רכבי 7 מקומות בישראל ובעולם הופכים לסוג פופולרי מאוד של רכבים. מעבר ליכולתן של המכוניות הללו להתאים להרכבי נוסעים שונים ולמשפחות מרובות ילדים, הן מספקות יתרונות גם ביחס לתצורה וחוויית הנהיגה: רכבים גבוהים, כריזמטיים, מתאימים לשטח ועוצמתיים במיוחד.

אלא שלצד היתרונות הרבים, ישנה גם שאלת התייקרות הביטוח. הרי על פניו, רכבים גדולים יותר ישאו בעלויות גבוהות יותר, מה שעשוי להתפרש כפער של אלפי שקלים בין רכב 7 מקומות זול לבין רכב מנהלים עם 5 מקומות. האם באמת ניתן לחסוך הפעם בביטוח הרכב?

הרכב בטיחותי? הביטוח זול יותר

נתחיל דווקא עם החדשות הטובות: רכבים בעלי 7 מקומות הם רכבים גדולים ומאסיביים. לפיכך, האחיזה שלהם בכביש טובה והם נחשבים לבטוחים יותר. מאחר ומדובר כמעט תמיד ברכבים משפחתיים, גם רמת הבטיחות טובה ביותר ולפיכך תנאי הפוליסה יהיו טובים ומשתלמים יותר.

פופולריות הרכב מייקרת את הפרמיה

ישנם גורמים רבים שמשפיעים ישירות על מחירי פוליסות הביטוח וביניהם גיל הנהגים ומספר המבוטחים, דגם הרכב שלכם, תביעות ביטוח קודמות ואפילו מקום המגורים. אחד הפקטורים שרבים לא מודעים אליו, הוא רמת שכיחות כלי הרכב על הכביש: ככל שדגם הרכב שלכם יותר פופולרי, כך יוצאות חברות הביטוח מנקודת הנחה שהוא נמצא על הכוונת של פורצים וגנבים שונים, לפיכך הביטוח על דגמים אלו לעולם יהיה יקר יותר.

ספורטיביות ומאובזרות משלמות יותר

גם בהשוואה לרכבי הספורט והפנאי שטח, רכב 7 מקומות זול יהיה בעל ביטוח מוזל יחסית. הסיבה לכך היא הביצועים ואופי השימוש במהלך הנהיגה, שלפי הסטטיסטיקות של חברות הביטוח מועדים לתאונות רבות יותר. לפיכך, רכבי הספורט או דגמי הספורט של רכבים מסוימים יסבלו מפוליסות ביטוח יקרות יותר.

גם המאובזרות יותר, בעלות נטייה להתייקרות בביטוח. עלות הפרמיה לרכב יוקרה עשויה להגיע גם ל-4%-5% משווי הרכב, על אחת כמה וכמה אם כלול בה נהג צעיר. גם ההשתתפות העצמית משולשת ומרובעת, עומדת על מספרים בעשרות אלפים. כל זאת כמובן לעומת הרכבים בעלי 7 מקומות, הידידותיים יותר בתעריפי הפוליסה וגם הרבה יותר מטיבים בתנאי ההשתתפות העצמית.

סוגיית המגורים בביטוח הרכב

סוגיית המגורים גם היא בעלת חשיבות לקביעת דמי הביטוח על הרכב שלכם. בהנחה ואתם מחזיקים דגם פופולרי, בעיר שסובלת מכמות גבוהה של גניבות מכוניות (ירושלים לדוגמה), הפוליסה שלכם תתייקר משמעותית. לפיכך, אם אתם רוכשים רכב 7 מקומות חדש אך גרים בבית במושב עם חניה פרטית, ייתכן ולא תחול עלייה כה רבה במחיר הביטוח. בנוסף, חברות הביטוח מעניקות הטבות רבות לנהגים שברכבם יש מערכת בטיחות כלשהי.

השוואת ביטוח לרכב 7 מקומות

משפחות שרוכשות רכב בעל 7 מקומות, מעוניינות מטבע הדברים לחסוך היכן שיוכלו. לפיכך, הצעד הקריטי ביותר ביצירת הביטוח הוא השוואת מחירים. כדי לבצע אותה בהתאמה טובה, יש למסור לחברת הביטוח שאתם בודקים את מלוא הפרטים לגבי סוג הרכב, סוגי הנהגים וכל פרמטר אחר שתישאלו לגביו. הביטוח שייווצר אמור להתאים לכם באופן המיטבי, הן במחיר והן בתנאי הפוליסה.

לשיתוף פעולה עם האתר שלנו - צרו קשר