תפריט יצירת קשר
ביטוח לקרוסאובר - מה ההבדל במחירי הביטוח?

ביטוח לקרוסאובר - מה ההבדל במחירי הביטוח?

ביטוח לקרוסאובר - מה ההבדל במחירי הביטוח?

ביטוח הוא אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר על הרכב שלכם. העלות שלו נגזרת משלל פרמטרים, החל מגיל הנהג וכמות הנהגים וכלה בסוג הרכב והדגם. לאור הבחירה של מרבית נהגי ישראל ברכבי פנאי שטח בשנים האחרונות, האם קיים הבדל בין מחירי הביטוח לדגמים אלה?

מה משפיע על תעריפי הביטוח?

הגיע המועד השנתי לחדש את הביטוח. היכן תבחרו ליצור את הפוליסה? התשובה כמובן טמונה בהשוואת המחירים שתבצעו. וכאן הוא המקום לציין שתנאי הפוליסות בחברות הביטוח השונות אינן נקבעות באופן אחיד ולכל חברה התנאים וההחרגות שלה. עם זאת, באופן כללי ישנה מגמה דומה בנוגע לקביעת תעריפי הביטוח:

  • ככל שהרכב יקר יותר, כך מחיר הביטוח שלו יקר יותר.
  • ככל שהרכב בגיל מתקדם יותר, כך הביטוח שלו יקר יותר.
  • ככל שישנן תביעות ביטוח משלוש השנים האחרונות, הביטוח יתייקר.
  • ככל שגיל הנהגים ברכב צעיר יותר, כך הביטוח יקר יותר.
  • ככל שהרכב פופולרי יותר, מה שהופך אותו לרכב "גניב", מחיר הביטוח שלו יקר יותר.
  • פרמטרים אלו, עשויים לייקר או להוזיל את הביטוח באלפי שקלים.

האם דגמי הקרוסאובר משלמים ביוקר על הביטוח?

נכון לשלוש השנים האחרונות, רכבי קרוסאובר נחשבים לרכבים הפופולריים והנמכרים ביותר בישראל. המגמה בארץ תואמת את זו שבעולם המערבי כולו, מאחר ורוב הצרכנים מעוניינים ברכב גבוה ומרווח, בעל חוויית נהיגה ברמה גבוהה.

הבחירה בקרוסאובר עשויה מצד אחד להוזיל את רכישת הביטוח מאחר ומדובר ברכבים חדשים מהשנתונים האחרונים. מנגד, הביקוש לרכבים אלו הופך אותם ככל הנראה לרכבים בעלי סיכון מוגבר לפריצות וגניבות. בנוסף, שווים של רכבי הקרוסאובר האטרקטיביים יקר יותר מחלק מהמכוניות המשפחתיות, מה שעומד בזיקה ישירה עם הפרמטרים המייקרים את פוליסות הביטוח המקיף.

יצירת ביטוח מקיף לקרוסאובר

הביטוח המקיף מכסה נזקים מגוונים, מתאונת דרכים או תאונה עצמית, דרך גניבה או ניסיון פריצה ועד מקרים כמו שריפות וברד. אם הביטוח המקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד ג', הרי שהוא יכסה נזקים שנגרמו גם לרכב נוסף. כך כאשר נגרמת תאונת דרכים ובה בעל הקרוסאובר נמצא אשם, הוא יוכל לכסות את הפגיעה שנגרמה לרכב המעורב.

האם כדאי להסתפק בביטוח צד ג'?

בשוק הביטוחים לרכב ישנה אפשרות לרכוש ביטוח צד ג' בלבד, ללא ביטוח מקיף. הפעם תקבלו כיסוי רק על הרכבים שנגרם להם נזק מצידכם, כאשר העלות החודשית זולה יותר. ועם זאת, הביטוח איננו משתלם לבעלי רכבי קרוסאובר חדשים. צד ג' מתאים בעיקר לבעלי רכב ישן יותר, שפגיעה בו איננה קריטית במיוחד לנהג, אך חשוב לו לכסות פגיעה ברכב אחר במידת הצורך. כאשר הפגיעה מתרחשת ברכב חדש שנרכש במחיר מכובד, מומלץ שלא להימנע מיצירת ביטוח מקיף.

איך מוצאים ביטוח משתלם?

השוואת מחירים היא המפתח למציאת הביטוח האופטימלי, הן במחיר והן מבחינת תנאי הפוליסה, הכיסוי וגובה ההשתתפות העצמית. זכרו לכלול בהשוואה גם את חברת הביטוח הנוכחית שלכם ולוודא שהפוליסות המוצעות לכם מתאימות לצרכיכם באופן אישי וממוטב.

לשיתוף פעולה עם האתר שלנו - צרו קשר