תפריט יצירת קשר
ביטוח לנהג חדש

ביטוח לנהג חדש

ביטוח לנהג חדש

נהג חדש זהו נהג שרק קיבל לפני פחות משנתיים. על נהג חדש חלות הגבלות ותקנות מסוימות שעליהם עליו להקפיד על פי חוק. שימו לב, נהג חדש אינו אומר בהכרח נהג צעיר. אנשים יכולים להוציא רישיון גם בגילאים מאוחרים יותר ואדם שגילו הוא מעל 24 אינו יכול להיות נהג צעיר, אלא רק נהג חדש.

נהגים חדשים שהיה להם רישיון על רכב מסוג אחר, כמו למשל אופנוע או טרקטור - עדיין נחשבים נהגים חדשים כשמדובר ברכב פרטי או משאית. 

מה החובות החלות על נהג חדש?

אדם שמוגדר כנהג חדש

  • חייב לתלות שלט "נהג חדש"
  • חייב מלווה שיסע איתו (תנאים יפורטו בהמשך) אלא אם כן הוא מעל גיל 24
  • לאחר תקופת המלווה, יכול להסיע רק עד 2 נוסעים נוספים בלבד עד שימלאו לו 21.

שלט נהג חדש

יש אנשים חושבים ששלט של "נהג חדש" נועד רק כדי להשוויץ שהוצאתם רישיון. אז לא - הצבת שלט נהג חדש בחלקו האחורי של הרכב היא חובה. יש לשים שלט נהג חדש למשך שנתיים מיום הוצאת הרישיון.

מלווה

מלבד אנשים מגיל 24 ומעלה, כל מי שהוציא רישיון צריך לנסוע עם מלווה למשך 3 החודשים הראשונים לאחר הוצאת הרישיון, גם ביום וגם בלילה. לאחר 3 חודשים, ישנם עוד 3 חודשים בהם צריכים מלווה רק בשעות הלילה (9 בערב עד 6 בבוקר). המלווה צריך להיות בן 24 ומעלה עם וותק נהיגה של 5 שנים או בן 30 ומעלה עם וותק נהיגה של 3 שנים.

בתום תקופת הליווי יש להצהיר על כמות השעות שאיתן נסעתם עם מלווה. 50 שעות ליווי - 20 בדרך עירונית, 15 בדרך בינעירונית ו- 15 בלילה. כדאי להגיש את ההצהרה לפני תום הליווי על מנת שתקבלו את הרישיון הקבוע בזמן.

מגבלת נוסעים

ניתן להסיע כמות נוסעים לא מוגבלת ביחד עם מלווה, אך נהג חדש צעיר ללא מלווה יכול להסיע רק עד 2 נוסעים עד שיגיע לגיל 21. 

לשיתוף פעולה עם האתר שלנו - צרו קשר