האם בכל תאונה צריך לתבוע את הביטוח?

מטרת ביטוח חובה לרכב הינה לטפל ולפצות בגין נזקי גוף או נפש שנגרמים עקב תאונת דרכים. מכאן, כי ברגע שיש תאונה עם נפגעים חובה להפעיל את הפוליסה של ביטוח חובה וכמה שיותר מהר. הפעלת הביטוח היא תהליך פשוט מאוד, שדורש בתחילה רק טלפון לאחד מנציגי החברה, שבדרך כלל פועל בכל שעות היממה ודיווח על המקרה. ישנם מקרים מסוימים בהם לא הכרחי להפעיל את חברת הביטוח, כאשר מדובר אך ורק על ביטוח חובה, וזאת כאשר אין נפגעים.

באילו מקרים יש להפעיל ביטוח רכב חובה?

כל תאונה, אשר יש בה נפגע, או חשש שמישהו נפגע, בין אם זה הנהג, הנוסעים ברכב, נוסעים ברכב אחר, או הולך רגל שעבר בסביבה היא עילה להתקשר לחברת הביטוח. מכיוון שפוליסת ביטוח חובה נועדה לכסות מקרים של פגיעה, מומלץ מאוד להתחיל מהר בתהליך ולקבל את הפיצויים והכיסויים שמגיעים לכם מחברת הביטוח. ללא פנייה, לא יהיה ניתן לקבל את הפיצויים. כל פגיעה יכולה לגרום לאשפוז, לטיפול מתמשך, להפסד של ימי עבודה והוצאות נוספות, פנייה לביטוח תדאג שכל הנושאים הללו יכוסו על פי סעיפי הפוליסה שרכשתם.

באילו מקרים לא כדאי להפעיל ביטוח?

בדרך כלל, כאשר מדובר בתאונה קלה מאוד, ללא נפגעים כלל, לא חייבים לפנות אל הביטוח. מכיוון שביטוח החובה אינו עוסק בנזקי רכוש, אלא רק בנזקי גוף, פנייה לגבי פגיעה ברכב ונזקים לרכוש היא לא בגדר טיפולה של החברה. כאשר ישנם ביטוחים נוספים, כמו ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' ניתן יהיה לפנות אל חברת הביטוח. חשוב לשים לב כי אכן אין נפגעים כלל, לא רק הנהג ומי שהיה איתו ברכב, אלא כל האנשים בסביבת התאונה.

כיצד מפעילים ביטוח?

תביעות ביטוח רכב מתחילות בטלפון פשוט לחברה ובו דיווח על מקרה התאונה, כמה נפגעים, מה הנזק המוערך וכדומה. אותו אדם שמתקשר, מבקש מן הנציג להפעיל את הפוליסה, לעיתים זה יהיה הכרחי באותו הרגע כיוון שהרכב צריך גרירה וכדומה. לאחר מכן, שולחים בפקס או בדואר את כל המסמכים הדרושים, כמו תיעוד או תמונות ממקום התאונה, מסמכי אשפוז, בדיקות רפואיות, אישורי מחלה ועוד. חברת הביטוח תעיין בכל המסמכים הללו ותקבע את גובה הפיצוי על פי סעיפי הפוליסה השונים.

במרבית תאונות הדרכים יש נפגעים, גם פגיעה קלה מאוד, כגון מכה יבשה נחשבת כפגיעה שיש לטפל בה. לכן, ביטוח חובה לרכב הכרחי ברוב תאונות הדרכים, מלבד מקרים של תאונות קלות ביותר, אשר בדרך כלל הפגיעה ברכב היא מינימאלית ואין צורך בפנייה לביטוח ואף בפנייה לבדיקה רפואית. יש לזכור כי הפעלת הביטוח צריכה להיות כמה שיותר קרובה בזמן לאירוע. כמו כן, אדם שאין לו ביטוח, אינו יכול לרכוש לאחר תאונה ולקבל את הפיצויים, לכן שימו לב שביטוח החובה תמיד בתוקף.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 3.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
האם בכל תאונה צריך לתבוע את הביטוח? , 3.0 out of 10 based on 3 ratings
Did you like this? Share it: