סוגי ביטוח

ביטוח רכב: חובה

כל מי שלא עוסק בעולם ביטוחי הרכב נוטה להתבלבל בין המושגים השונים. כל שנה מחדש אנחנו מקבלים מכתב בדואר או שיחת טלפון שמבשרת לנו שהגיע הזמן לחדש את הביטוח לרכב. באיזה ביטוח מדובר? ישיר? עקיף? מהי פוליסת ביטוח ואיך מודאים שהכול מתנהל כשורה? האמת היא שהדברים פשוטים מכפי שהם נראים. פוליסת ביטוח חובה היא הכרחית לכל רכב ולכל נהג. (מדובר בטופס בצבע תכלת). במילים אחרות, רכב לא רשאי לנסוע על הכביש ללא ביטוח חובה. קבלת הפוליסה מותנית בטסט שנתי שמאשר כי האוטו תקין וראוי לנהיגה. פוליסת חובה מגנה על נהג שנפגע או גרם נזק לגוף לנפש בתאונת דרכים. חברות הביטוח של המעורבים בתאונה מתנהלות ביניהן מהרגע בו נמסרו הפרטים מהנהגים.

ביטוח רכב: מקיף

בראש ובראשונה נבהיר כי בניגוד לביטוח חובה – ביטוח מקיף הוא אינו חובה על פי החוק. עכשיו, נניח שהנך נוהג ברכב מסוג סוזוקי סויפט חדשה, מקולקציית סוזוקי לשנת 2010. כמה חודשים לאחר שרכשת מחברת סוזוקי את הרכב הוא נגנב. במצב כזה נשאלת השאלה איזה ביטוח נדרש על מנת לכסות את גניבת סוזוקי? התשובה לכך היא ביטוח מקיף. ביטוח מקיף, בניגוד לביטוח חובה, מגן על פגיעות, נזקים, גניבות ופריצות שלא נגרמו בתאונת דרכים. עלות הביטוח המקיף תלויה בסוג הרכב,שנת הייצור והמפרט הטכני, כך שביטוח מקיף לרכב סוזוקי משנת 2010 יקר מביטוח לרכב סוזוקי משנת 2000. עלות ביטוח מקיף כרוכה בדרך כלל בתוספת אלפי שקלים בשנה ועל כן מי שבוחר להיעזר בה אלו בדרך כלל המחזיקים ברכבים חדשים ויקרים.

ביטוח רכב: צד ג'

ביטוח חובה וביטוח מקיף מבטיחים שחברת הביטוח תעמוד לצידנו בתביעות עתידיות שעלולות להיות מופנות כלפינו, או אלה המוגשות מצידנו על נזק כלשהו שנגרם לרכב. ביטוח צד ג' מבטיח שחברת הביטוח תעמוד לצידנו כאשר הרכב המבוטח יביא לפגיעה כלשהי לכלי רכב או לחפצים ורכוש. היקף הפוליסה הוא הרחב ביותר, והוא אינו מכסה רק את גובה הפגיעה כפי שהעריך השמאי, אלא את כל ההוצאות הנלוות שנאלצו להשקיע בשל הפגיעה. גם במקרה זה המשא ומתן מתקיים בין חברות הביטוח וקשה לעמוד את הסכום הסופי שיתקבל, אם יתקבל. ברוב המקרים תביעות למבוטחי צד ג' אורכות מספר חודשים ולעיתים אף יותר מכך.

ביטוח רכב: לימוזינה וביטוח לימוזינה

לימוזינה, גם לימוזינה פשוטה יחסית, היא לא סוזוקי, והעלות שלה יחד עם האביזרים הפנימיים מגיעים לסכומים מאוד גבוהים. מכאן, שביטוח לימוזינה הכרחי לכל מי שרכש לימוזינה או חושב בכיוון. ברוב המקרים לימוזינות נרכשות על ידי אולמות אירועים או חברות השכרה שעורכות את הביטוח לכל צי הרכב. על אחת כמה וכמה כשמדובר בלימוזינה שנרכשה עבור אדם פרטי – לא לבטח את הרכב תהיה טעות שעשויה לעלות ביוקר.
תמיד כדי לשים ווקס לרכב ללימוזינה שלך.

אתרים נוסיפים: סוכנות ביטוח

כדאי לכם לבדוק על ביטוח כללי

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
סוגי ביטוח , 9.5 out of 10 based on 2 ratings