נסיעה ללא ביטוח חובה? מה נותן ביטוח חובה

ביטוח חובה, כשמו כן הוא הינו חובה לכל המחזיק ברכב מנועי, על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים. ביטוח זה בכללותו, נועד להגן אך ורק על בני האדם, במקרה של נזק או תאונה, אלו היושבים ברכב והולכי רגל או נפגעים חיצוניים. ביטוח כזה, ניתן לעשות אצל כל חברות הביטוח השונות, בתעריפים שונים, אשר נקבעים על ידי חברת הביטוח לפי רמת הסיכון שמהווה הנהג והרכב. נסיעה ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק!

הבסיס בפוליסת ביטוח חובה

ביטוח זה, נועד להגן על הנוסעים ברכב ועל הולכי הרגל במקרה של מעורבות בתאונה, בעבר היה על הנהג לשלם זאת מכספו, כיום כל מקרה של תאונה, חברת הביטוח היא זו שמעניקה את הכיסויים הדרושים. תאונת דרכים מוגדרת כמקרה בו נגרם לאדם נזק גוף, עקב שימוש ברכב מנועי לצורך תחבורה. לכן, על פי הגדרה זו, כל מאורע, אפילו הקטן ביותר, בו נגרם נזק פיזי או נפשי לאדם מסוים, בתוך הרכב ומחוצה לו, צריך להיות מכוסה על ידי הביטוח, על פי חומרת הנזק והשפעותיו בעתיד על הנפגע.

מה מכסה ביטוח חובה ?

הביטוח מכסה את כל האנשים שהיו מעורבים ותובעים את חברת הביטוח, החל מהנהג, הנוסעים ברכב, נוסעים ברכבים אחרים והולכי רגל. ניתן לתבוע על פגיעה גופנית ונפשית. הדבר כולל כיסויים על אשפוז, טיפולים רפואיים שונים, טיפולי שיקום מתמשכים, פיזיים ונפשיים, פיצויים שונים על היעדר ממושך מעבודה, או חוסר יכולת השתכרות בעתיד ועוד. על כל נזק אפשרי אשר נגרם ועלול להיגרם בעקבות התאונה הספציפית ניתן לתבוע את חברת הביטוח ולקבל את כל הכיסויים הנדרשים בתחום זה.

מקרים אותם ביטוח החובה אינו מכסה

ישנם מקרים, בהם ביטוח החובה לא אחראי על פיצויים וכיסויים שונים, מקרים אלה הם במקרה והאדם גרם לתאונה בכוונת תחילה, נהיגה ללא רישיון כלל או רישיון לרכב, שימוש ברכב לצורך פשיעה או שימוש ברכב גנוב וכמובן נהג שרכבו לא היה מבוטח בפוליסת ביטוח רכב חובה. כל אלו, אינם יכולים לדרוש פיצויים מחברת הביטוח. כמו כן, במקרים של תאונות "פגע וברח" שאין את מי לתבוע או בתאונות אשר לא היה לנהג ביטוח חובה או רישיון לרכב, ישנה קרן ממשלתית אשר תופסת את מקומה של חברת הביטוח ומעניקה את הפיצויים.

ביטוח חובה לרכב, מלבד היותו תשלום קבוע ולעיתים עול כלכלי על חלק מן הנהגים, הוא בגדר חובה והכרח, במקרה של תאונה הוא חוסך ללקוח הוצאות כספיות רבות. ללא ביטוח רכב חובה, נהגים מסכנים את עצמם ואת הסובבים אותם. יש לקחת בחשבון כי על הכביש תאונות קורות, וכי לא ניתן להיות חסינים מפניהן, אלא לעשות את כל הדרוש ולהתכונן בהתאם, כמו רכישת ביטוח החובה לרכב. מלבד זאת, נסיעה ללא ביטוח זה הינה בגדר עבירה פלילית חמורה.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
נסיעה ללא ביטוח חובה? מה נותן ביטוח חובה, 8.7 out of 10 based on 3 ratings
Did you like this? Share it: