ממה צריך להיזהר כשמחפשים ביטוח חובה

ביטוח חובה לרכב הינו הכרחי, ומכאן שישנן חברות ביטוח רבות אשר מציעות ביטוח, במחירים שונים ועל פי הגבלות גיל, סוג הרכב, נפח מנוע ועבירות קודמות. אז כיצד ניתן לרכוש בחכמה וממה צריך להיזהר? ישנם כמה קריטריונים על מנת לרכוש ביטוח איכותי, זול ואמין.

השוואת מחירים וסקר שוק

ישנן חברות ביטוח רבות אשר מציעות הצעות שונות. אמנם, קיים חוק ומחירון עבור ביטוח חובה לרכב, אך בפועל זהו אינו המצב. לכן, מומלץ לבדוק דרך האינטרנט כמה חברות מובילות, אשר נחשבות אמינות בתחומן, לראות את המחירים השונים ואף לקבל הצעת מחיר דרך האינטרנט. השוואת מחירים וסעיפי פוליסה היא הקריטריון הראשון לרכישה חכמה וזהירה.

בחירת חברת הביטוח

כאשר מחפשים חברת ביטוח, מומלץ לבחור בחברה מוכרת, בעלת ניסיון, מקצועית ואמינה. מומלץ לקבל המלצות ממכרים, חברים ועמיתים וכן לקרוא מעט על החברה ועל שירותיה השונים. אמינות של חברת ביטוח הינה פרט חשוב ברכישת ביטוח חובה. כמו כן, אם ישנם ביטוחים נוספים, כמו ביטוח מקיף, או ביטוח של מישהו אחר במשפחה, מומלץ לרכז זאת באותה החברה, על מנת לרכז את המידע ולפעול בצורה נוחה וקלה יותר במקרה של הפעלת הביטוח.

מה כדאי לבדוק לפני רכישת הפוליסה של ביטוח רכב חובה?

יש לבדוק את סעיפי הטיפול ברכב, במקרה של תאונה, האם ניתן להשתמש בכל מוסך? או במוסכי ההסדר שמעניק הביטוח. ניתן לברר זאת ביתר קלות בעזרת סוכן ביטוח, שילווה אותם לאורך התהליך. בנוסף, מומלץ לבדוק מהו סוג הכיסוי? האם בדיקת שמאי הינה חלק מהכיסוי? תיקונים? ומה גודל השתתפות הפוליסה? האם יש פיצוי מלא או חלקי? דבר נוסף שהכרחי לבדוק הוא סוג הביטוח, האם הוא מתאים לנהג ותיק או צעיר, האם יש נהג חדש בבית אשר דורש ביטוח מיוחד.

חידוש הפוליסה של ביטוח הרכב

ביטוח חובה לרכב, יש לחדש מדי שנה, בדרך כלל חברות הביטוח שולחות מכתב התראה ובו הן מציעות לבטח בחברתם שנה נוספת. רבים בוחרים להמשיך עם חברת הביטוח מטעמי נוחות, אך בחירה חכמה היא לבדוק עם חברות אחרות ולראות מה המחירים שהן מציעות, ניתן גם להתמקח עם החברה הנוכחית על המחיר בהשוואה לבדיקות שערכתם בחברות אחרות, כך יהיה ניתן להוזיל את מחיר הפוליסה בצורה נבונה.

ניתן לראות כי ישנן כמה דרכים מרכזיות לרכוש בזהירות ובחוכמה ביטוח רכב חובה. ניתן לסכם זאת בהשוואת מחירים ובדיקה של סעיפי הפוליסה וסוג הביטוח. מומלץ להשתמש בסוכן ביטוח, שהוא איש הקשר שלכם עם החברה ואמור לדאוג גם לאינטרסים שלכם. בדיקה זהירה אמנם אורכת יותר זמן אך לטווח ארוך היא יעילה וחסכונית, במיוחד במקרים של תאונות או נזקים, שם מגיע רגע האמת והוכחה של חברת הביטוח.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)
Did you like this? Share it: