מה ההבדל בין ביטוח רכב רגיל לביטוח מלגזות

אם אתם מעוניינים לרכוש מלגזה ומעוניינים לחשב את כל ההוצאות העתידית והחובות הקשורות אל כלי רכב מסחרי זה, חשוב שתבינו מהו ההבדל בין ביטוח רכב רגיל לבין ביטוח מלגזות.

 מלגזות ורכבים- ההבדל בביטוח

מלגזות מוגדרות במשרד התחבורה כרכב מסחרי וזהו ההבדל הראשון בין רכב רגיל המוגדר כרכב פרטי. חברות ביטוח מציעות ביטוח מלגזה הכולל את אותם כיסויי חובה המוגדרים בצורה ברורה על ידי משרד התחבורה בישראל ואילו שאר הכיסויים הביטוחים, כמו למשל רכב חלופי, גרירה, שירותי דרך ועוד מוצעים כאופציות אותם יכול לבחור הלקוח. כל ההרחבות תמיד יהיו בתשלום נוסף וזאת בהתאם לסוג המלגזה. אם יש לכם רכב רגיל תוכלו למצוא ביטוחים רבים של חברות ביטוח הכוללים את הכיסויים האופציונאליים הללו במסגרת ביטוח מקיף, דבר זה אינו תקף לגבי מלגזות שמשקלן עולה על 4 טון.

 מלגזות- ביטוח בסיסי שונה מרכב

מדינת ישראל מחייבת את חברות הביטוח שכל פוליסה לרכב תכלול מספר סעיפים מינימאליים (תנאים). דבר זה תקף הן לגבי ביטוח חובה לרכב והן לגבי ביטוח מקיף לרכב. כאשר מדובר על ביטוח מלגזות הסיפור שונה לגמרי, שכן אין את אותם תנאים מינימאליים הקיימים בביטוחי רכב, ובעלי המלגזות צריכים לבחור האם הם מעוניינים להרחיב את הכיסויים הביטוחיים, דבר אשר מגדיל את ההוצאה הנדרשת. חשוב לציין כי יהיה מוטעה לוותר על חלק מהכיסויים האופציונאליים, שכן הם משמעותיים ביותר לכל בעל מלגזה אשר אינו מעוניין להיות במצב בו הוא יצטרך להוציא סכומי עתק מכיסו הפרטי.

 מלגזות- חשוב לדעת

אם אתם תוהים מהם הכיסויים הביטוחיים אשר חשוב לכלול בפוליסת מלגזות, חשוב לקחת בחשבון כי המטרה של רכישת מלגזה היא לשנע חפצים ומכולות כבדות ממקום למקום והסיכונים כאן רבים. מבחינת המדינה מלגזה נחשב ככלי רכב ולכן חובה לעשות לכלי רכב זה ביטוח חובה למלגזות, אך חוץ מזה חשוב מאוד לרכוש גם ביטוח צד שלישי המיועדת למלגזות. חשוב לדעת כי ביטוח חובה לכלי רכב זה תקף רק אם אותו אדם אשר נוהג עליו הוא בעל רישיון לנהיגה והפעלה של מלגזה.

ביטוח חובה לרכב בישראל נקבע על פי פקודת ביטוח הרכב אשר יצאה בשנת 1973. תפקידו של הביטוח הוא להעניק כיסוי ביטוחי לנהג הרכב, לנוסעים אשר היו בו ולהולכי הרגל אשר נפגעו ממנו במקרה בו מתרחשת תאונת דרכים. בנוסף, ניתן לרכוש ביטוח מקיף לרכב אשר נחשב כביטוח רשות וכולל בתוכו חילוץ וגרירה, רכב חלופי, הגנה משפטית ועוד.

במקרה של ביטוח מלגזות מדובר על ביטוח אשר כולל מצבים של תאונה שנגרמה בגלל גורמים חיצוניים וכן יש אפשרות לבטח את המלגזה מפני מצבים בהם נזק הנגרם בזדון, שוד או גניבה. אם תהיו מעוניינים בכיסויים, כמו למשל ביטוח של שמשות המלגזה, ביטוח בפני מצבים של נזק הנגרם כתוצאה מרעידת אדמה, ביטוח נזקי טבע וכן שירותי חילוץ וגרירה תאלצו לרכוש אותם בתשלום נפרד ולא כחלק בסיסי מהפוליסה.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
Did you like this? Share it: