טיפים לרכישת ביטוח חובה

עם רגע רכישת הרכב החדש עולה הצורך להתחיל את תהליך רכישת ביטוח רכב חובה. ישנן דרכים יותר ופחות מומלצות לעשות את תהליך זה לאדם אשר לא יודע לאן לפנות וכיצד להתחיל, הנה כמה שלבים וטיפים, שיעזרו לכם לעשות ביטוח חובה בדרך היעילה, החכמה והמשתלמת ביותר. זכרו כי ניתן למצוא שילוב מנצח של חברת ביטוח עם תנאים איכותיים במחיר לכל כיס.

כיצד לבחור חברת ביטוח?

כיצד מתחילים את החיפוש אחר חברת הביטוח? מומלץ להתחיל בגלישה באינטרנט בחיפוש אחר חברות ביטוח ולתת להן לחזור אליך, מומלץ לבקש המלצות על חברות ביטוח מנוסות ומקצועיות בתחומן מחברים ומכרים. בודקים את המחירים השונים ומבצעים  סקר שוק, בהתאם לגיל הנהג, לסוג הרכב ונפח המנוע וכן לעבירות קודמות. ישנן חברות ביטוח רבות, אשר מלבד הבסיס מציעות סעיפים שונים בפוליסת הביטוח. מומלץ להציב מראש את הקריטריונים המשמעותיים עבורכם (מחיר, מה כולל הביטוח וכדומה) על מנת לצמצם אפשרויות.

כיצד רוכשים רכישה נבונה של ביטוח חובה לרכב?

לאחר צמצום האפשרויות, נפגשים עם כמה סוכני ביטוח ומעמיקים את החיפוש. בודקים מה המחיר המוצע, איזה סעיפים הפוליסה כוללת וכמובן כדאי ומומלץ להתמקח על המחיר. גם אם בשלבים הראשונים לא מקבלים הצעה שעונה על הדרישות האישיות לא כדאי להתייאש ולהתפשר, אלא להמשיך ולנסות. אם הדרישות שלכם אינן מופרכות, מובטח כי תמצאו את הפוליסה העונה לציפיותיכם. בודקים שאכן חברת הביטוח תכסה הוצאות שונות כמו גרירה, תיקונים במוסך לפי בחירת הלקוח, פיצויים על שמאי ועוד, מה גובה ההשתתפות, רצוי שיהיה נמוך ככל האפשר, והאם החברה מוכנה לכסות את הלקוח בהתאם לכל מרכיבי הסיכון שלו בצורה הטובה ביותר. כדאי להיות כנים וישירים בנוגע לעבירות קודמות, דבר זה יכול לעלות ביוקר במקרה של תאונה ותביעה של חברת הביטוח.

טיפים לרכישת ביטוח חובה לרכב

המלצה חמה הינה להשתמש בסוכן ביטוח, התהליך הינו קל ופשוט יותר, זמן ההמתנה לרוב קצר יחסית והשירות לרוב יותר אישי ויעיל. כמו כן, אין טעם להתרוצץ ברחבי העיר אחר חברת ביטוח, כל חברה יכולה להציע היום הצעות מחיר באינטרנט בהתאם ללקוח ולכן צמצום האפשרויות נעשה אך ורק דרך האינטרנט, גם את השיחות עם נציגי החברה ניתן לבצע דרך הטלפון. המלצה נוספת היא לקחת בחשבון את מי שנוהג ברכב מלבד רוכש הביטוח. אם ישנו נהג צעיר בבית הביטוח יהיה צריך להיות מותאם גם אליו, יש לזכור, הביטוח הינו על הרכב ועל כל נהגיו. חשוב לציין בפני החברה איזה סוג נהגים אתם, האם היו עבירות קודמות וכדומה, כיוון שאם אתם נהגים זהירים, מחיר הפוליסה יכול לרדת.

כולנו מנסים להגיע לאיזון בין איכות למחיר כאשר מדובר ברכישת ביטוח חובה לרכב, וניתן למצוא חברות אשר עונות על שני קריטריונים אלו בצורה טובה, הדבר דורש חיפוש ורכישה חכמה. ביטוח חובה הינו הכרחי לכל רכב וצריך לחדשו מדי שנה, ניתן להחליף חברה ולבחון הצעות זולות ומשתלמות יותר,תמלא את הפרטים וחברות הביטוח יתקשרו אליך.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
טיפים לרכישת ביטוח חובה, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Did you like this? Share it: