חברת הסעות

בין אם אתם מתכננים להקים חברת הסעות או לשכור את שירותיה של אחת, עבור הסעת נוסעים ישנם מסלולי ביטוח ייעודיים וחשוב לתת את הדעת על כך.

חברות הסעות וביטוח רכב

כמו כל נותן שירות גם חברות הסעות מחויבות בביטוח ייחודי להן. בענף ההסעות בו סיכונים רבים, חשוב לבטח את פעילות העסק בצורה נכונה ותוך כיסוי מלא. מהם התנאים המיוחדים של ביטוח הסעות? אילו הרחבות ניתן לעשות לביטוח מדוע חשוב לבטח כראוי חברת הסעות?

תחום ההסעות טומן בחובו סיכונים רבים מטבעו. נהיגה ממושכת, שימוש אינטנסיבי ברכב ואחריות על חיי ושלומם של הנוסעים מחייבת כל חברת הסעות לבטח את פעילותן. עבור בעלי חברת הסעות ביטוח נכון, מותאם לצורכיהם ואמין יעזור רבות במקרה של תאונה או תקלה. כמו כן, מכיוון שרכבי הסעות כגון אוטובוסים, מיניבוסים ואפילו טרנזיטים הם רכבים יקרים שתחזוקתם מורכבת חשוב לבטחם על מנת למנוע אובדן הכנסה והשקעה כספית פתאומית עקב תאונה או תקלה. יש לציין כי גם במקרה בו החברה אינה מבוטחת ניתן לתבוע פיצוי מחברת "קרנית" – גוף ציבורי אשר מקנה פיצויים במקרה של אי כיסוי ביטוחי. יחד עם זאת, ההליך הוא בגדר מוצא אחרון ואין להסתמך על כך.

ביטוח חובה ומקיף לרכבי הסעות

חברות הביטוח השונות מציעות לנותני שירותי הסעות ביטוח חובה אשר כולל על פי רוב כיסוי במקרים הבאים: אובדן הרכב, גניבה, התנגשות או התהפכות, נזקי טבע, התפוצצות הרכב ותאונה ללא צורך בהוכחת אשמה. ברוב המקרים הפוליסה לא תכלול שירותי גרר, החלפת גלגלים לרכבים, אביזרים כגון רדיו טייפ ואביזרים נוספים שאינם מצוינים בפירוש בפוליסה והחלפת שמשות. הביטוח מכסה את הנהג, הרכב והנוסעים כמו גם הולכי רגל. הגנה משפטית אינה כלולה בפוליסה. חברות הביטוח מאפשרות הוספת סעיפים אלו ואחרים בביטוח מקיף.

ביטוח רכב צד ג' לרכבי הסעות

פוליסה זו מכסה נזק בעקבות שימוש של צד שלישי ברכב כשהכיסוי הוא על נזק שנגרם לרכוש או גופו של אדם שאינו נמצא ברכב הסעות או הולך רגל.

ביטוח תאונות אישיות לחברות הסעות

אחד הביטוחים האפשריים עבור חברת הסעות הוא ביטוח תאונות אישיות קיבוצי. בדומה למדריכי צלילה, טיס וכדומה, גם חברת הסעות יכולה לבטח את נוסעיה ונהגיה בביטוח תאונות אישיות. היתרון הוא הכיסוי הנרחב במקרה של תאונה קשה, נזק גוף, נכות או מוות כתוצאה מפעילות במסגרת השירות שנותנת החברה. יש לציין כי אין כל חובה לרכוש ביטוח מסוג זה.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 3.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
חברת הסעות , 3.0 out of 10 based on 1 rating
Did you like this? Share it: