למי מגיע הנחות בביטוח ולמה

גובה פרמיית פוליסת ביטוח חובה נקבעת על פי קריטריונים של גיל, מין, ותק, עבירות קודמות ועוד, אך ישנן מקרים יוצאי דופן, בהם מגיעות הנחות בפוליסת ביטוח רכב חובה לנהגים מסוימים. מקרים אלה הם בעיקר כאשר יש נהג נכה, או מדובר ברכב אספנות.

הנחות לרכב המתואם לנהג נכה

בישראל, בערך כעשרה אחוזים מוגדרים כבעלי נכות, בדרגות והגבלות שונות, אך זוהי אוכלוסייה גדולה אשר זקוקה לסוג ביטוח חובה ייחודי משלה. הביטוח רכב נכה, מכיל את כל סעיפי ביטוח חובה הרגיל, אך יחד עם זאת תוספות ביטוח לאביזרים המיוחדים המתוקנים ברכבו של הנכה, כמו מערכות של דוושות על ההגה. מערכות אלה הינן יקרות ולכן זקוקות לביטוח מתאים. קיים הבדל משמעותי בין פוליסת ביטוח רגילה לבין פוליסה עבור אדם נכה, וזאת על מנת להקל על האדם הנכה.

כיצד מקבלים את ההנחה?

אדם המוגדר כנכה, הוא אדם אשר המוסד לביטוח לאומי הגדיר אותו כך על פי וועדות רפואיות שונות. מוסד זה הוא שקובע את רמת הנכות ואת המגבלות השונות. רק נהג אשר מוגדר על ידי המוסד לביטוח לאומי כנכה, יוכל לקבל את ההנחות ברכישת ביטוח רכב נכה. הגדרה זו כוללת גם את נכי צה"ל. בחלק מן המקרים, ניתן לבטח גם רכב אשר הנכה משתמש בו אך הוא אינו רשום על שמו. על מנת לקבל את ההנחה, יש להגיע לסוכן הביטוח עם כל המסמכים הדרושים ועם הקביעה של ביטוח לאומי על רמת הנכות.

הנחה בביטוח לרכב אספנות

לא כל חברות הביטוח מוכנות להעניק ביטוח רכב אספנות, בגלל היוקרה והחשיבות של רכב זה. רכב אספנות הינו רכב נדיר וישן, אשר נמצא על הכביש מעל 30 שנה ונחשב בדרך כלל על ידי בעליו ליצירת אמנות. חברות אשר כן מוכנות לבטח רכב אספנות, מציעות בדרך כלל הנחה ותנאים מועדפים אחרים. ישנן חברות אשר מתמחות בביטוח לרכבי אספנות ולכן מומלץ לערוך סקר שוק קטן ולראות מהי החברה המתאימה ביותר לבטח את רכב האספנות היקר לליבכם.

הנחות נוספות

ישנן הנחות בביטוח החובה לרכב אשר קשורות לוותק של הנהג על הכביש, נהג זהיר, אשר נוהג שנים רבות על הכביש, ללא עבירות קודמות או תאונות, זכאי בדרך כלל להנחה מסוימת בביטוח, בהשוואה לנהגים אחרים. כמו כן, ישנם עובדי מדינה אשר זכאים להנחה מעצם תפקידם, דבר זה ניתן לברר אצל חברות הביטוח.

ניתן לראות כי ישנם מקרים בהם חברות הביטוח מסייעות ללקוחותיהם בפרמיית ביטוח חובה לרכב נמוכה יחסית, על מנת לענות על צרכי הלקוחות בצורה הטובה ביותר. פלח הנכים בארץ הוא גדול, ולכן הוא זקוק לשירות שמתאים עבורו, כך גם רכבי האספנות ונהגים ותיקים וזהירים. חשוב לזכור כי הנחות ניתן להשיג גם על ידי קריטריונים שונים כמו גיל, מין ונהיגה זהירה.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 1.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
למי מגיע הנחות בביטוח ולמה, 1.7 out of 10 based on 3 ratings
Did you like this? Share it: