הבדלים בעלות הביטוח

הבדלים בעלות הביטוח לפי סוג רכב

ביטוח רכב הוא אחד הנושאים החשובים עבור כל בעל רכב.אחרי שעשינו השוואת ביטוח חובה בלי ביטוח לא תוכלו לנסוע, גם אם אין לכם כוח להתעסק בכל הקשור לביטוחים השונים אותם ניתן למצוא היום בשוק. עם זאת ביטוח רכב, בין אם זו ליומוזינה ובין אם זו טויוטה משפחתית, זהו לא עסק מורכב, במיוחד נוכח המגוון הגדול של חברות הביטוח הפועלות בישראל ולנוכח שלל מוצרי הביטוח השונים. אך בדיוק בגלל זה ביטוח הרכב יכול להיות גם עסק יקר,שלא נדבר על ביטוח מקיף לרכב , אם לא עושים סקר שוק ולא משווים מחירים בין החברות השונות. פער המחירים לעיתים יכול להגיע למאות שקלים בשנה וחשוב לנצל את התחרות הגדולה שיש היום בשוק. כל חברת ביטוח תשמח להציג לכם הצעת מחיר עבור רכבכם, אך המחיר יהיה תלוי בגורמים כמו שנת הייצור, גילו של הנהג, עברותיו הקודמות, תאונות. אומנם המחיר הסופי יהיה תלוי בסוג הרכב.

ביטוח לרכב – מכוניות משפחתיות

מכוניות משפחתיות, בהיותן הסוג הנפוץ ביותר של המכוניות בארץ, הן גם סוג המכוניות המסובכות ביותר לביטוח ולתמחור. ישנם מספר רב של פרמטרים המשפיעים על המחיר, כמו למשל גילם של הנהגים השייכים לאותה המשפחה, מינם, תאונות ועברות קודמות. אם להתייחס לסוגי המכוניות אז ניתן להסיק כי המכוניות היפאניות כמו סובארו, מיצובישי, טויוטה ואחרות, זוכות להצעות כדאיות בשוק. הסיבה לכך היא אמינותן הבטיחותית וכי הן השתפרו בשנים האחרונות בצורה ניכרת. מנגד, יש את המכוניות האירופיות שהביטוח רכב שלהן נחשבים ליותר יקרים, בעיקר כי חלקי החילוף שלהן יותר יקרים.

ביטוח לרכב – רכבי שטח

עלות הביטוח עבור רכבי שטח שונה לחלוטין מהעלות של מכוניות משפחתיות. בדרך כלל מדובר בביטוח לא זול, הן כשמדובר בביטוח חובה והן אם זה בטוח מקיף. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי רכבים הלה נוטים להיות מעורבים ביותר תאונות ופגיעות, מאשר מכוניות משפחתיות. עם זאת, גם בתחום של רכבי שטח ישנם הבדלים במחירי הביטוח לפי סוג המכונית. כך לדוגמא, ג'יפ ראב 4 של טויוטה, המשלב בין נהיגת שטח לבין נהיגה בכביש עירוני, יהיה זול יותר ביחס לרכבים אחרים, גם בגלל שרוב הנהגים הם נשים מה שמוזיל את הביטוח באופן משמעותי.

ביטוח לרכב – רכבי יוקרה

רכבי יוקרה, זהו גם תחום נפרד בכל הקשור לביטוח רכבים. גם בתחום הזה המחירים משתנים מחברה לחברה, אם כי בכל החברות עדיין תתכוננו להוצאה של כמה אלפי שקלים בחודש. מה גם, לא כל חברת ביטוח מוכנה להסתכן בביטוח של רכב יוקרתי העולה כמה מאות אלפי שקלים. אך בכבישי ישראל אין הרבה מכוניות מסוג זה, כמו למבורגיני,לימוזינה, פרארי ופורשה ומי שמחזיק במכונית כזו, מכיר היטב את תחום הביטוחים ובעת רכישת המכונית הוא משלם מראש גם את הביטוח.

של חברות להשכרת רכב.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
Did you like this? Share it: