ביטוח רכב בגיל השלישי

 

ביטוח רכב בגיל השלישי

הגיל השלישי מביא עמו פרספקטיבה שונה על החיים, זמן לתחביבים, מנוחה, הנאה, והזדמנות לעשות דברים עם ניסיון עשיר של שנים. יחד עם אלה הגיל השלישי מצריך גם בחינה מחודשת של איכות החיים הכוללת שקילת אפשרויות למעבר למגורי דיור מוגן, ביטוח סיעודי וביטוח רכב, אשר מותאם לגיל השלישי.

ביטוח רכב

שוק סוכנויות הביטוח הינו שוק יציב ובו מגוון משרדים אשר עוסקים בביטוח סיעודי, ביטוח רכב ועוד סוגי ביטוח שונים. בביטוח רכב שלושה סוגי ביטוח שונים.

הראשון, הוא ביטוח חובה אשר מחויב בתקנות משרד התעבורה ומבטח את הנוסעים ברכב והולכי רגל אשר מעורבים במקרה של תאונה. מטרתו של ביטוח חובה היא לכסות הוצאות רפואיות, ולפצות במקרים של כאב וסבל. השני, הוא ביטוח מקיף אשר מטרתו לבטח את האדם במקרה של פגיעה ברכוש וברכב המבוטח. השלישי, הוא ביטוח צד ג' אשר עוסק בהחזר ובפיצויים במקרה של תאונה ופגיעה ברכוש של צד ג'.

ביטוח רכב המתייחס לצד ג' וביטוח מקיף, העוסקים בהחזר במקרה של פגיעה ברכוש, גובים השתתפות ומחיר פוליסת ביטוח, הנקבע ע"פ חברת הביטוח ומתייחס לפרמטר של קבוצת גיל ע"פ הסיכונים המיוחסים.

נוהגים בגיל השלישי

אנשים אשר עברו את גיל 60 ונחשבים ככשירים לנהיגה (לא מדובר במבוגרים במצב סיעודי), נכנסים לקבוצת הנוהגים בגיל השלישי. באופן כללי נהגים מבוגרים נחשבים לזהירים יותר, שקולים יותר ובעלי ניסיון רב יותר על הכביש, אך עם זאת הם לעיתים מאבדים את כושר נהיגתם עקב קשיי הגיל ובעיות רפואיות אשר מקשות על השליטה בכביש.

כאשר פונים לבטח רכב בגיל השלישי ניתן לראות שחברות הביטוח נוטות להוריד מחירים וזאת עקב מספר תביעות הביטוח הנמוך שנוטים אנשים בגיל הזה להגיש. כמו כן, חלק מחברות הביטוח יספקו שירותים אשר מותאמים לגיל זה כמו שירותי תיקון, ושטיפה באמצעות שליח.יכול להיות שלחברת הליסינג יש ביטוח רכב לגיל השלישי, וזה מוסיף עוד כמה משתנים.

כאשר מחפשים ביטוח רכב המותאם לגיל השלישי, שירות סיעודי, או מגורי דיור מוגן חשוב לקבל החלטות בראייה קדימה. בתחום ביטוחי רכב או ביטוח סיעודי שווה להשקיע, ולבטח גם ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג' כדי למנוע הוצאות מיותרות בעתיד.כמו כן,  אופציה של דיור מוגן, תקנה בטחון ונוחות רבה, ותמנע גם היא הוצאות רבות בעתיד.

 

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
Did you like this? Share it: