ביטוח חובה לרכב מידע כללי

ביטוח חובה לרכב הוא הביטוח הבסיסי ביותר, שכל בעל רכב מנועי חייב לרכוש לרכבו, וזאת על פי חוק שנקבע. ביטוח זה מכסה אך ורק בני אדם, פגיעות גוף ונפש, אשר נגרמות בתאונת דרכים. הביטוח מכסה את הנהג, נוסעי הרכב, נוסעים ברכבים אחרים והולכי רגל. בעצם, כל אדם שנפגע מהתאונה והיה בסביבתה הביטוח מכסה אותו.

מה מכסה ביטוח חובה לרכב?

ביטוח זה מכסה את כלל ההוצאות הקשורות לפגיעה או לנזק שנגרם לאדם במהלך תאונה או לאחריה. הביטוח מכסה הוצאות רפואיות, כגון ימי אשפוז, טיפולים רפואיים שונים כמו ניתוחים, ביקורים אצל רופאים מומחים, צילומים, בדיקות ותרופות. כמו כן, הביטוח מפצה על הוצאות וטיפולים מתמשכים, גופניים ונפשיים. היעדר מהעבודה הוא גם סעיף בפוליסת הביטוח, אדם זכאי לקבל פיצוי על היעדר מעבודתו וכן על נזקים שיפגעו בכושר עבודתו לאורך זמן. ביטוח החובה מעניק שירותים נוספים כגון גרירה, בדיקה ותיקונים במוסך, כיסויים על בדיקת שמאי ועוד. כל זאת, כאשר ישנה תאונה עם נפגעים.

כיצד עושים ביטוח חובה לרכב?

את הפוליסה של ביטוח חובה לרכב עושים דרך חברות הביטוח השונות, בארץ קיים מגוון רחב של חברות ביטוח אשר מציעות שירות זה, כל אחת על פי תנאים ומחירים שלה. כל המידע קיים באינטרנט, וניתן לחפש את החברה המתאימה ולקבל הצעות מחיר. גובה הפרמייה של הביטוח נקבעת על ידי גורמים שונים, כמו גיל, מין, ותק, עבירות קודמות, מעורבות בתאונות וכדומה. כל אלו נועדו להעריך את סיכוי הנהג להיות מעורב בתאונה, ככל שהסיכוי גבוה יותר, כמו במקרה של נהג צעיר כך פרמיית הביטוח גבוהה יותר. לאחר רכישת הביטוח, יהיה ניתן להפעילו בעת תאונה עם נפגעים וכמובן יש לחדשו כל שנה ולבדוק כי הוא אכן בתוקף.

איך זה עובד?

בפועל, כאשר ישנה תאונת דרכים ובה נפגעים, השלב הראשון הוא להתקשר לחברת הביטוח, אשר פועלת בכל שעות היממה, נציג מהחברה יקבל את פרטיכם ודיווח ראשוני על התאונה, וכן טיפול בבעיות דחופות כמו גרירה. לאחר מכן, שולחים אל החברה את כל המסמכים הדרושים, כמו טופס האשפוז, ימי מחלה, בדיקות רפואיות, פרטי הרכב, הנהג והמעורבים בתאונה ועוד. לאחר שלחברת הביטוח יהיו את כל הפרטים הדרושים, היא תוכל להתחיל בהערכת המצב ובתשלום על הנזקים השונים, כפי שנקבע בפוליסה.

ביטוח חובה לרכב הוא חובה! נהיגה על רכב ללא ביטוח זה היא בגדר עבירה על החוק, במקרה של תאונה ללא ביטוח, בעל הרכב ישלם על כל הוצאות אלו מכיסו שלו, הוצאות אלו יכולות להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים במצב הגרוע ביותר ולכן מומלץ להיערך מראש ולרכוש ביטוח. ניתן להשיג ביטוח חובה איכותי ובמחיר סביר, הדבר דורש חיפוש מקיף, השוואת מחירים ובחירת החברה שתעניק לכם את השירות הטוב ביותר.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
ביטוח חובה לרכב מידע כללי, 5.0 out of 10 based on 2 ratings
Did you like this? Share it: