איך מפעילים ביטוח חובה בעת הצורך?

רבים לא יודעים כיצד לפעול במקרה של תאונה ואיך מתחילים את התהליך מול חברת הביטוח. הדבר הראשון הינו פנייה לחברת הביטוח ממנה נרכשה פוליסת הביטוח והתחלת מגעים איתה, לפי הנחיות מקובלות. ההליך נקרא הליך של תביעה ביטוחית, בו הלקוח מבקש מחברת הביטוח להפעיל את הפוליסה של ביטוח חובה, ולהגן עליו ולפצות אתו מפני נזק כספי, גופני או נפשי שקרה לו. ניתן לעשות זאת על ידי קשר ישיר עם חברת הביטוח או סוכן הביטוח של החברה, דרכו רכשתם את הפוליסה של ביטוח חובה לרכב.

מה יש לעשות לפני הפעלת הביטוח?

מומלץ להפעיל שיקול דעת בעת התאונה ולאסוף כמה שיותר פרטים, ניתן לצלם או לרשום במקרה של מעורבות רכבים נוספים בתאונה. כמו כן, מומלץ לדון בשאלות על האשמה בתאונה וכיצד היא קרתה, על מנת להתכונן בצורה הטובה ביותר מול חברת הביטוח. כל תיעוד לטובת הלקוח מומלץ ורצוי במקרים אלו.

כיצד מתחילים את התהליך של הפעלת ביטוח רכב חובה?

תהליך יצירת הקשר, כולל חיוג אל מוקד החברה, או נציגים או סוכני ביטוח של החברה ובקשה לדיווח על תאונה. חברת הביטוח תבקש מכם את כל הפרטים הנדרשים על בעל הרכב, כמו ת.ז, מספר רכב, מספר רישוי ומס' פוליסה. לאחר זיהוי אמין, יש להעביר דרך הדואר, פקס או בצורה ידנית את כל החומר הניתן, כולל פרטים על מעורבות צד שלישי בתאונה, מסמכים רפואיים, תיעודים רשומים או מצולמים מזירת התאונה וכדומה. חברת הביטוח תבדוק את כל הפרטים ותיצור קשר על הלקוח המבוטח להמשך תהליך על פי המקרה.

מה ניתן לדרוש מחברת הביטוח בהפעלת ביטוח רכב חובה?

קודם כל, ניתן לבקש מחברת הביטוח שתפעיל את הפוליסה ולדרוש רישום ותיעוד התביעה. כמו כן, ניתן לבקש ממנה שתיצור קשר עם חברת הביטוח של צד ג' על מנת להפעיל את פוליסת הביטוח שלו. ניתן לבקש גם להפעיל את אחד מסעיפי המשנה בפוליסה, כמו גרירת רכב, תיקונים שונים וכדומה. בכל עת, ניתן להפסיק את הפעלת הפוליסה ובכך למנוע דמי השתתפות.

טיפים בהפעלת ביטוח חובה

מומלץ לא להמתין עם הפנייה לביטוח והפעלת הפוליסה, כיוון שהליך זה יכול לקחת זמן מה ועדיף להתחיל אותו מוקדם ככל האפשר. בנוסף, מומלץ לאסוף כמה שיותר נתונים שיכולים להעיד לטובתך במקרה של תאונה וכן לאסוף את פרטי הנהגים השונים שהיו מעורבים, צילום בפלאפון הינה הדרך הפופולארית כיום לתיעוד הנתונים. כמו כן, יש להבין ולקחת בחשבון כי חברות הביטוח עמוסות בפניות ולכן הפיצויים לא יגיעו בצורה מיידית. מומלץ לערוך רישום ותיעוד של הפנייה וכן שמירה על כל המסמכים.

ניתן לראות כי הפעלת ביטוח חובה לרכב הינו תהליך פשוט, הדורש בתחילתו שיחת טלפון פשוטה ולאחר מכן, שליחת מסמכים דרך הדואר או הפקס, זהו תהליך פשוט שאינו דורש הגעה פיזית אל החברה.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
איך מפעילים ביטוח חובה בעת הצורך?, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Did you like this? Share it: